УВАГА!!! ДІЄ НОВИЙ ПОРЯДОК РЕЄСТРАЦІЇ ДІТЕЙ ДЛЯ ЗАРАХУВАННЯ ДО ЗДО СЛОБОЖАНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ!..
ООН зазначає, що Міжнародний день авіації та космонавтики відзначається для того, щоб нагадати про роль космічної науки й технологій у досягненні цілей сталого розвитку у світі, а також сприяти поліпшенню добробуту держав і народів. Для всього людства цей день є не просто вшануванням космічних досягнень минулого, адже він великою мірою також і про наше майбутнє, в якому дослідження космосу продовжує розширювати межі людських знань і досягнень – від космічних станцій на орбіті Землі до місій на Марс та інші планети. Тому інструктором з фізкультури Анжелікою Аршавською впродовж тижня були організовані тематичні фізкультурні заняття присвячені темі космосу для всіх груп дошкільного віку.
1 день - Перевірка лікарями юних космонавтів.
З позиції сьогодення, коли польоти в космос стали туристичною пригодою, досягнення першого космонавта може здатися не таким уже й значним. Адже його політ тривав лише 108 хвилин і проходив у повністю автоматичному режимі. Але не варто забувати, що це був у прямому сенсі слова політ у невідомість. Ніхто не знав, як саме людський організм відреагує на невагомість та інші фактори космічного польоту. Щоб дізнатись чи готові юні космонавти “Дивосвіту” до навантажень під час космічної подорожі у Всесвітній день здоров’я 7 квітня до спортивної зали “Дивосвіту” завітали медичні працівники закладу лікар Єлена Малихіна та старша медсестра Наталія Масна. Здобувачі освіти активно й задоволенням відповідали на питання вікторини про здоров'я і важливість здорового способу життя. Та, як справжні курсанти космічного центру пройшли медичну перевірку після фізичних вправ на дитячих тренажерах.
2 день - Презентація іграшкового міні музею космонавтики від майбутнього будівельника космічних ракет.
Відлік космічної ери розпочався 4 жовтня 1957 року, коли радіоаматори по всьому світу змогли почути знамениті сигнали «Біп-Біп!». Їх джерелом був перший в історії супутник, створений великим українським конструктором Сергієм Корольовим. Запуск супутника назавжди змінив перебіг світової історії. Вперше зроблений людиною об’єкт вийшов на постійну орбіту навколо Землі. Так передивляючись дитячі мультфільми й передачі про космос та космонавтів вихованець групи молодшого дошкільного віку “Перлинки” Нестор Березовський надихнувся в майбутньому теж створювати космічні ракети та супутники. Поки його любов до космосу в межах ігрового формату, яким він з задоволенням поділився з іншими вихованцями закладу організувавши з підтримки родини іграшковий міні музей космонавтики.
3 день - Будівництво космічних ракет юними інженерами космічної галузі “Дивосвіту”.
З найдавніших часів люди дивилися у небо і замислювалися про те, як би піднятися вище хмар і дізнатися, що ж там. Минуло багато часу поки людство навчилось будувати літальні апарати. Щоб підтримати інтерес дітей до отримання нових знань, сприйняття розвитку інженерного мислення вихованцям закладу під час фізкультурних тематичних занять було запропоновано збудувати космічну ракету зі спортивних атрибутів, що знаходяться в спортивній залі “Дивосвіту”. З натхненням й в дружній командній атмосфері юні інженери космічної галузі створили свої перші пристрої для уявного польоту в космос.
4 день - Тематична фізкультурна гра “Орбіта”.
Для закріплення у дітей елементарних знань про Сонце, як небесне світило та для кращого розуміння Сонячної системи, до якої входить наша планета Земля і про поняття “орбіта” в кожної з восьми планет нашої зіркової системи була запропонована вихованцям ЗДО “Дивосвіт” тематична фізкультурна гра “Орбіта”. Де діти уявляли себе однією з планет нашої Сонячної системи, що рухається своїм шляхом навколо зірки Сонце.
Саме в Україні свого часу народилися й навчалися багато з тих, кого вважають засновниками світової космічної науки. У головному місті нашої області Дніпро створювали ракетно-космічні системи. Можливо і серед здобувачів освіти ЗДО “Дивосвіт” росте й отримує свої перші знання майбутній космонавт чи інженер космічної галузі.