УВАГА!!! ДІЄ НОВИЙ ПОРЯДОК РЕЄСТРАЦІЇ ДІТЕЙ ДЛЯ ЗАРАХУВАННЯ ДО ЗДО СЛОБОЖАНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ!..
Від кімнатних квітів — до весняних городів
Нарешті настали справжні весняні дні, природа прокинулася від зимового сну: проростає молода травичка, прилітають птахи, розпускаються квіти. Сонечко вже радує своїм теплом. Прийшов час висаджувати рослини у відкритий ґрунт, а це значить, що закінчився цикл спостережень за кімнатними рослинами.
Мабуть, рідко зустрінеш людину, яка не любила б кімнатні рослини. Вони прикрашають інтер'єр, очищають повітря, радують погляд, вдячно відповідають на нашу турботу зростанням та цвітінням. Вихованці групи «Фантазери» під час довготривалих спостережень вчилися доглядати за кімнатними рослинами: правильно тримати лійку, направляти струмінь води, лити воду невеликою цівкою, видаляти пил з рослин вологою ганчірочкою. Вони закріпили знання про будову рослин, сформували уявлення про кімнатні рослини як про живих істот, за якими треба доглядати та піклуватися аби їм було комфортно і вони не хворіли. Кожного разу з інтересом спостерігали за їх зростанням та цвітінням, милувалися красою рослин та намагалися помітити навіть найменші зміни у своїх підопічних. Діти дійшли висновку, що доглянуті рослини здорові і красиві.
Вихователь ВОДОЛАЗ Наталія та садівник РЕШЕТНЯК Ксенія провели цікаві бесіди та практичні заняття, на яких розповіли дітям чим вирізняється догляд за кімнатними рослинами взимку від догляду в теплу пору року. Навчили визначати спосіб підтримання рослини у чистоті залежно від характеру листя і стебла. РЕШЕТНЯК Ксенія познайомила дітей з такими рослинами як Хлорофітум, Гібіскус, Фікус та Папороть, навчила впізнавати їх серед інших. Наголосила, що кожна рослина має свої потреби у світлі та вологи.
Підчас цих спостережень діти дослідили різноманітність світу рослин, ознайомилися з класифікаційними категоріями рослин, такими як світлолюбні, вологолюбні та посухостійкі, а також різноманітністю за формою, кольором та місцем зростання. Дізналися, що кімнатні рослини є не лише декоративним елементом в нашому оточенні, але й мають ряд корисних властивостей. Дослідження показали, що контакт з рослинами може зменшувати стрес, підвищувати настрій та покращувати психічне самопочуття. Розкішний зелений лист та яскраві квітки кімнатних рослин створюють атмосферу гармонії та спокою у будь-якому приміщенні.
Отже, кімнатні види рослин не лише прикрашають наше життя, але й позитивно впливають на якість повітря, наше здоров'я та емоційний стан.
Спостереження та догляд за рослинами проводилися в груповому куточку природи, зимовому саду закладу дошкільної освіти і навіть дома. Батьки вихованців помітили, як зросла цікавість дітей до кімнатних рослин: з’явилися знання, розуміння, бажання доглядати та спостерігати за рослинами вдома.
З приходом тепла, у здобувачів освіти з’явилася можливість розширити свої знання про світ рослин.
Вихователь ВОДОЛАЗ Наталія разом з садівником РЕШЕТНЯК Ксенією з метою формування трудових навичок, уміння користуватися садовим інвентарем (сапою, граблями), виховання любові до праці та природи навчали дітей висівати насіння овочів у ґрунт і висаджувати квітучі рослини. Під час заняття діти посадили на городі Дивосвіту салатну гірчицю й петрушку, а на груповому майданчику — запашну лаванду.
Вони із задоволенням працювали, відчуваючи відповідальність за маленькі живі паростки, які тепер потребують їхньої турботи та догляду.
Тож весна у Фантазерів розпочалася яскраво, активно й натхненно, а нові знання та навички дітей обов'язково принесуть свої плоди — і в прямому, і в переносному сенсі!