"З Мавкою Масницю святкували й Весну закликали".
Веселе свято тривалістю цілий тиждень, яке в народі називають Масниця або Масляна, цього року відзначають в березні. Цілий тиждень святкування відбувається з частуванням смачненького (млинців, оладків, вареників з сиром і сметаною та багато іншого), хороводами, співання пісень та веснянок, веселими іграми.
Здобувачі освіти груп молодшого дошкільного віку “Перлинки” вихователька Анна ТОЛСТИК і “Краплинки” вихователька Інна ЩУР, святкували Масницю разом з Мавкою (логопед Яна КІШКІНА). Мавка - дівчина з милим, круглим обличчям, гарним волоссям та невисока на зріст. Вона прокидається навесні, щойно починає танути сніг, Мавка висаджує поблизу гірських печер, по лугах і лісах квіти. Коли все зеленіє й зацвітає, вона немов мале дитинча гойдається на гілках міцних дерев, викачується в житах для гарного врожаю. Лісова Мавка перша, найкраща помічниця Весни, берегиня живої природи.
Під час святкування Масниці вихованці групи “Перлинки” і “Краплинки” разом з казковою Мавкою грали в різні ігри, водили хоровод, співали пісень, розгадували загадки дотримувалися всіх традицій свята. Адже одне зі значень цього народного свята це зустріч весни.
За старих часів Масниця вважалася важливим святом, і тому влаштовувалися масові народні гуляння, ярмарки, забави. Чим веселіше відсвяткуєш Масницю, тим багатшим і насиченішим буде весь наступний рік.
Загалом українська Масниця - це не лише проводи зими та зустріч сонця, а й заклик до загального примирення, злагоди та всепрощення. Тому останній день тижня Масниці називається Прощеною неділею, коли потрібно забувати всі образи та самому просити вибачення. Ця традиція в нас збереглася й досі.