2023.10.16 Тематичне заняття до Всесвітнього дня хліба "Хліб - усьому голова"
"Хліб - усьому голова. Бережімо його!"
Він і чорний, він і білий,
І завжди він загорілий,
Як до столу ми йдемо,
То без нього їсти не почнемо.
Всесвітній день хліба (World Bread Day) відзначається щорічно 16 жовтня. Свято було засновано у 2006 році з ініціативи Міжнародного союзу пекарів і пекарів-кондитерів. Вибір дати обумовлений тим, що 16 жовтня 1945 року було створено Продовольчу й сільськогосподарську організацію ООН, яка займалася вирішенням проблем у розвитку сільського господарства і його виробництва. До речі, до цієї ж події приурочене й ще одне свято – Всесвітній день продовольства.
З давніх часів батьки навчали дітей своїх традицій — берегти хліб. Хліб завжди був не тільки їжею, але й окрасою на різних святах і обрядах. На Великдень випікають круглі калачі — паски. На Різдво також обов'язково печуть круглий хліб — коровай А ще печуть пиріжки, пампушки, пироги різною начинкою. Жодне весілля не обходиться без пишного короваю. Отже, діти, до хліба треба ставитися з великою пошаною, берегти кожну крихітку, бо для того, щоб ми мали хліб на столі, треба вкласти багато праці. Спочатку треба виростити зерно, потім переробити зерно на борошно, а тоді вже пекти хліб.
Хліб – один з небагатьох продуктів, який вживають щодня у всьому світі. Ми ставимося до хліба, як до чогось звичайного і навіть буденного. Втім недарма є приказка «Хліб – усьому голова».
Здобувачі освіти середнього дошкільного віку групи "Розумники" 16 жовтня у Всесвітній день хліба під час дистанційного заняття уважно слухали вихователя (Наталія ШЕВЧЕНКО) та дивилися презентацію "Хліб - усьому голова. Бережімо його". На занятті дізналися, як хліб потрапляє до столу, та приказки.
Пахучий, рум'яний хліб. Ми зустрічаємося з хлібом щодня. Без хліба не обходиться ні буденний, ні святковий стіл. Згадайте, які приказки про хліб ви знаєте.
1. Нема хліба — нема обіду.
2. Хліб — усьому голова.
3. Не всі землю орють, але всі хліб їдять.
Від зернинки до хлібинки - так хліб потрапляє до нас до столу.
Разом з вихователем вихованці залюбки намалювали колоски.
Жовті, гарні, духмяні колосочки, так й тягнуться до сонечка.