"Понеділок - день гарного настрою"
Одним із найважливіших аспектів розвитку дитини є навчання розуміння власних емоцій. Саме емоції відіграють важливу роль у житті дітей: вони допомагають сприймати навколишній світ і реагувати на нього, у результаті визначають усе подальше життя людини, її успішність і місце у соціумі.
А завдання дорослих — допомагати дітям на цьому шляху. Тому провідним напрямком «Тижня психології» в ЗДО «ДИВОСВІТ» було обрано саме розвиток емоційного інтелекту.
Мета: підтримання позитивного мікроклімату в ЗДО; активізації пізнавальної діяльності дітей, розширення та збагачення емоцій, розвиток інтересу до свого внутрішнього світу та світу інших людей, розкриття творчого потенціалу, розширення і поглиблення знань з психології.
Впродовж «Тижня психології» вирішувалися такі завдання:
розвиток емоційного інтелекту;
сприяння підвищенню психологічної культури всіх учасників освітнього процесу в напрямку забезпечення комфортного освітнього середовища;
підвищення інтересу до психології;
популяризація психологічної служби в ЗДО, роз'яснення значущості, змісту її роботи в дитячому садку;
створення сприятливого психологічного клімату в ЗДО;
згуртування педагогічного складу, зміцнення колективу;
підтримання психологічного здоров'я вихованців;
психологічна допомога батькам у зміцненні взаєморозуміння між дорослими і дітьми;
формування психологічного комфорту дітей у час перебування у ЗДО, адаптація в колективі, розвиток творчого потенціалу.
Психолог Кобзарь Г.В. та соціальний педагог Коврова А.О. розробили план заходів, де кожен день мав свою мету, свою назву і був сповнений цікавих занять.
Понеділок - День гарного настрою
Велике значення для кожної людини має її щоденний настрій. Він впливає не тільки на неї, на її самопочуття, на виконання якихось справ, а й на взаємини з оточуючими. Настрій та емоції пов’язані між собою. Коли у людини поганий настрій, вона відчуває негативні емоції, такі як сум, злість або страх перед чимось. Але коли настрій гарний людина відчуває позитивні емоції, наприклад, радіє або сподівається на щось. Отже, емоції можуть інформувати нас про наш настрій. Тож Тиждень почався с діагностичної гри «Квітка настрою» для дітей всіх вікових категорій. Метою було визначення емоційного стану з яким діти приходять до садочка.
На настрій впливають наші думки. Тому для вихователів було запропоновано обрати собі афірмації, щоб покращити свій розумовий та емоційний стан, мотивувати себе та внести бажані зміни у своє життя.
Для батьків створений інформаційний бюлетень: «Що таке емоційний інтелект».