“Великодні веселощі з Кроликом та Курча”
У минулу неділю в Україні відзначали свято Великдень. Після Великодня настає Великий світлий тиждень. В нашій країні це свято завжди асоціювалось з крашанками та писанками. Але з відкритістю кордонів та інформаційного електронного простору розширюється і культурний святковий досвід. Так до дитячої тематики свята Великодня в нашій країні додались казкові символи Кролик та Курча, які й завітали на фізкультурну розвагу до здобувачів освіти “Дивосвіту”.
Великодній Кролик прийшов із німецьких народних легенд. У Німеччині діти залишали на Великдень гнізда з капелюхів і чекали в подарунок різноколірні яйця. А для шведів великоднім символом є не яйце, як в нашій культурі, а саме Курча. Тому тамтешні жителі прикрашають ними свої домівки. Крашанки вони роблять з картону, а всередину кладуть цукерки.
Але хто ж став більш популярним під час тематичних розваг у Великий світлий тиждень серед дітей спробувала з’ясувати за допомогою ігор та естафет інструктор з фізкультури Анжеліка АРШАВСЬКА. Казкові гості фізкультурної розваги Кролик (асистент вихователя Яна ГОРЯНА) та Курча (асистент вихователя Поліна КОЛОМІЄЦЬ) разом з вихованцями закладу весело попереносили святкові яйця на дитячих лопаточках демонструючи швидкість і уважність, перестрибували через перешкоди тримаючи яйце на голові для покращення постави та спритності, позмагались командами у пошуку яєць на святковій галявині розвиваючи орієнтування у просторі.
Спільні ігри та веселощі завжди несуть позитив та розвивають дружні стосунки. Тож Курча і Кролик зрозуміли, що у святі головне це радість й гарний настрій, який обидва символи дарують дітям. А гра “Святковий кошик” та весела музична руханка в яскравому настрою закінчили розвагу.
Повсякденне життя українського народу, а також святкування часто супроводжуються цікавими звичаями, які пройшли через століття. Як правило, українські родини, із задоволенням шанують ці традиції, зберігаючи духовну спадкоємність разом з їх предками. Крім того, у всіх цих звичаях можна ясно помітити, як в даному часі різноманітні культурні традиції переплетені між собою, що додає досвіду сучасності.