"Таємниці льоду: археологічна пригода"

В старшому дошкільному віці у дітей поширюється цікавість до навколишнього. Інтереси дітей багатогранні. Ось і вихованці групи старшого дошкільного віку "Фантазери" щодня гортали енциклопедію про світ динозаврів, вивчали важкі назви дивовижних тварин та уявляли себе цими гігантами. Але той факт, що одного разу їхній безпечний і щасливий світ змінився назавжди і вони вимерли, дуже засмучував  дітей. Тому, з метою дослідження особливостей змін стану води під час замерзання, властивостей льоду та розвитку спостережливості і допитливості вихователь групи «Фантазери» Наталія ВОДОЛАЗ перетворила своїх вихованців на льодових археологів.

Діти як справжні дослідники вивчали властивості льоду і дійшли деяких висновків, а саме:

Лід - це добре відомий твердий стан води, який, до речі, ми можемо зустріти не лише у морозильній камері холодильника, а й у природних умовах! А ще –

лід холодний, слизький, твердий, крихкий, прозорий і безбарвний…

Цікавим та захоплюючим заняттям виявилося розфарбовування льоду.


Було цікаво, а що буде, якщо посипати лід сіллю... 

і вони посипали... 

і дійшли висновку що



Потрапляючи на лід, сіль починає розчинятися та виділяти тепло. За рахунок цього лід підтає, стає шорстким і менш слизьким!


А якщо лід полити гарячою водою,


його можна буде трохи розтопити, але невелику площину

Це все дуже пізнавальне, але більш за все, всіх цікавило - чи пощастить хоч комусь із вихованців знайти в крижаному брилі останки динозавра. 

А вам цікаво?


Уявляєте… знайшли!!!

Фантазери дізналися багато нового та добре провели час отримавши заряд позитивними емоціями на весь день, що залишився.