"Масляна" в групі Перлинки
Масляна — це святкова подія, яка бере свій початок багато віків тому, за традицією наші пращури святкували її 7 днів. Впродовж тижня люди в Україні прощаються із зимою і вітають прихід весни. На Масляну існує багато цікавих традицій і ритуалів, зокрема, такі обряди, як: готування млинців бо це головний момент, адже вони є символом сонця, яке гріє землю після зими; виконання народних танців, співи, катання на санках, змагання та ігри; спалювання опудало дідуха, як прощання з холодом і поганим духом зими.
Подробиці про традиції свята Масниці розповіла вихователька Анна Толстик здобувачам освіти молодшого дошкільного віку групи “Перлинки” під час тематичного заняття з освітнього напрямку ознайомлення з соціумом. Вважалося, що чим багатше й веселіше Масницю відсвяткуєш, тим багатше буде рік на врожайність. Діти групи “Перлинки” відсвяткували початок Масничного тижня співами для заклику весни та водили хороводи, грали у тематичні ігри.
Вихованці групи “Перлинки” за допомогою помічника вихователя Валентини Волошко пригощалися смачними налисниками, які приготували батьки вихованців, з різними добавками (сметаною, фруктовим джемом та згущеним молоком). Під час частування діти прикрашали свої млинці веселими образами, цим самим вони дотримуються однієї з головних традицій цього свята.
Тематичне заняття “Масляна” розкрило мету формування у дітей уявлення про народні традиції, гуляння та свята й виховувало у дітей інтерес до народної творчості та фольклору.